سوالات پاسخ داده شده

بهترین راه آب بندی ( کروم و شیب و …) پشت بام بعد از بتن ریزی چیست؟

بعد از پوکه ریزی، کروم بندی و شیب بندی با استفاده از محصول N50 انجام می شود در مرحله بعد  با استفاده از محصول Z90 روش ۲۲۲ را اعمال میکنیم.

آیا میشه روی بند کشی استخر با کاشی ۲×۲ دوغاب محصولات NSG مثل N50 یا B70 یا Z90 را زد؟

بله. اول دوغاب را اجرا می کنیم زمان می دهیم جذب اولیه انجام شود و به داخل بند ها نفوذ کند و بعد  با استفاده از گونی کنفی و پودر سنگ آن را از روی سطح کاشی پاک می کنیم.

استخر کاشی ۲×۲ را که بندهایش خالی شده و آب کم میکنه چگونه با محصولات NSG مثل N50 یا B70 یا Z90 درست کنیم؟

ابتدا بند ها را پاکسازی میکنیم سپس محصول Z90 را طبق روش ۱۱۱ روی سطوح اجرا می کنیم. در هر یک از مراحل  بعد از اجرا بین ۱ تا ۳ دقیقه زمان می دهیم تا جذب اولیه  انجام شود وماده Z90 داخل بند ها و درز ها نفوذ کند سپس  با گونی کنفی آن را از روی سطوح کاشی پاک می کنیم .

رفع نم حمام را که سالها پیش ساخته شده و الان دیوار پشت نم میده چکار کنم ؟

ابتدا بند های متخلل را پاک سازی می کنیم سپس محصول Z90 را داخل  بند ها و درز ها تزریق می کنیم در مرحله ی بعدی با استفاده از خمیر پادآب بند کشی ها را ترمیم می کنیم و در مرحله آخر با استفاده از محصول Z90 لاک و محافظ نهایی را داخل بند ها اعمال می کنیم.

چاله آسانسور را چگونه با محصولات NSG مثل N50 یا B70 یا Z90 آب بندی کنیم؟

ابتدا با استفاده از محصول MA700 جریان آب مشهود را مهار میکنیم سپس با استفاده از محصول SQ2000 رطوبت مفنی را کنترل می کنیم و در مرحله بعد زمانی که سطح چاله آسانسور کاملا خشک شد محصول Z90 (روش۲۲۲ ) را اجرا می کنیم .

استخر که تازه بتن ریزی شده و آرماتور هم دارد چگونه و با کدام محصول NSG آب بندی کنیم ؟

با استفاده از محصولB70  به پرکردن خلل و فرج های کوچک و ترک های مویی میپردازیم و در مرحله بعد با استفاده از محصول Z90 (روش ۲۲۲) سطح را ایزوله می کنیم.

استخر قدیمی ساز را که شکست و ترک زیاد دارد چگونه محصولات NSG آب بندی کنیم؟

ابتدا با استفاده از محصولN50  ملات تعمیری ساخته و به تعمیر ترک ها می پردازیم  سپس با استفاده از محصول B70 به پرکردن خلل و فرج های کوچک و ترک های مویی میپردازیم و در مرحله بعد با استفاده از محصول Z90 (روش ۲۲۲) سطح را ایزوله می کنیم.

سطح بتن را چگونه با محصولات NSG مثل N50 یا B70 یا Z90 آب بندی کنیم؟

سطح بتن را می توان با استفاده از محصول Z90 همان روش ۲۲۲ ایزوله نمود.

روش ۲۲۲ محصولات NSG مثل N50 یا B70 یا Z90 چیست؟

روش اجرای ۲۲۲ مختص به محصول Z90  میباشد که در این روش ابتدا محصول Z90 را ۱ به ۱ با آب رقیق میکنیم و سپس طی ۲ مرحله روی تمام سطوح اجرا می کنیم. در ۲ مرحله میانی با محصول  Z90 دوغاب ساخته (Z90 + آب + پودر سنگ الک شده + سیمان) و آن را هم مانند ۲ مرحله آغازین ۲ دست روی سطح اجرا می کنیم، در ۲ مرحله پایانی همان ۲ مرحله ابتدایی (Z90 + آب) به عنوان لاک و محافظ پایانی اجرا می شود.

میتوان استخر و مخازن را به جای آرماتور با بلوک ساخت و با محصولات NSG مثل N50 یا B70 یا Z90 آب بندی کرد ؟ چگونه و ..؟

بله، می توان داخل بلوک های سیمانی را توسط بتن ساخته شده با محصول N50 پر کرد و همچنین برای اجرای ملات پلاستر روی دیواره ها از محصول N50 استفاده نمود و در مرحله ی بعدی برای اجرای ماستیک نرمه کشی روی سطوح سیمان کاری شده از محصول B70 استفاده کرد.

آیا استخر باید حتما با آرماتور ساخته شود ؟

خیر می توان قالب استخر را با استفاده از آجر گری و یا بلوک سیمانی  ساخت.

قطر بتن درساخت استخر چقدر است ؟

بین ۲۵ تا ۳۰ سانتی متر

بتن سنگین چیست ؟ وآیا نیاز به مصرف از محصولات NSG مثل N50 یا B70 هست؟

بتن سنگین ، بتنی است که در آن به جاى شن و ماسه از خرده هاى فولاد، چدن و یا سولفات باریم استفاده مى شود. وزن مخصوص بتن سنگین حدود ۵/۱ تا ۵/۲ برابر وزن مخصوص بتن معمولى است

هر متر مکعب فوم بتن چند کیلوگرم سیمان می برد وآیا نیاز به مصرف از محصولات NSG مثل N50 یا B70 هست؟

۳۰۰ کیلوگرم

یک متر مکعب پوکه چقدر وزن دارد وآیا نیاز به مصرف از محصولات NSG مثل N50 یا B70 هست؟

حدود ۶۵۰ تا ۷۰۰ کیلوگرم، بله به خصوص برای اجرای ملات شیب بندی بعد از پوکه ریزی می توان از محصولات N50 و B70 برای مقاوم سازی و ایزولاسیون سطح استفاده نمود

یک متر مکعب بتن حدودا چند تا فرغون قابل است؟

۱۴ الی ۱۵ فرغون

هر بیل سیمان و هر بیل ماسه حدودا چقدر وزن دارد؟

حدود ۳کیلو سیمان و ماسه حدود ۵/۳ کیلوگرم

حداکثر ارتفاع کرسی چینی چقدر است و آیا استفاده از محصولات NSG مثل N50 یا B70 لازم است و اگر لازم است میزان مصرف چقدر است ؟

۵۰ سانتی متر، بله لازم است این دیوار بارهای وارده و اصلی از سازه را تحمل می کند، و باید از نوع و مرغوبیت مصالح خوبی برخوردار باشد و میزان مصرف در صورت استفاده از محصول N50 حدود ۷۵۰ سی سی در متر مربع و در صورت استفاده از محصول B70  حدود ۹۰۰ سی سی در متر مربع

میزان مصرف محصولات NSG مثل N50 یا B70 یا Z90 و وزن ماسه و سیمان برای یک مترمکعب ملات بنایی چقدر است؟

سیمان ۲۵۰ کیلوگرم، ماسه ۱۴۰۰ کیلوگرم، درصورت استفاده ازN50  حدود ۲۵ لیتر و در صورت  استفاده از B70 حدود ۳۰ لیتر، محصول Z90 قابلیت ترکیب در ملات را ندارد.

وزن مخصوص سیمان تیپ۲ و تیپ ۵ چقدر است ؟

سیمان تیپ ۵ حدود ۱۲۰۰ و ۱۴۵۰ و تیپ ۲ حدود ۱۵۰۰