معایب قیر و گونی و ایزوگام و مواد حلالی

معایب قیر و گونی و ایزوگام و مواد حلالی

معایب قیر و گونی و ایزوگام و مواد حلالی

معایب قیر و گونی و ایزوگام و مواد حلالی

در گذشته دور ، عدم وجود محصولات نانو تکنولوژی که قابلیت اجرایی ساده و سریع داشته باشند و همزمان مقرون بصرفه نیز باشند  باعث استفاده گسترده از محصولات پایه نفتی و حلالی در سالیان گذشته شده بود به گونه ای که اکثر مردم تا سطحی با قیر یا ایزوگام سیاه و پوشیده نشود احساس می کردند آب بندی نشده !!! این ذهنیت تا سالها پیش نیز ادامه داشت !

اینکه قیر و گونی و ایزوگام تنها گزینه انتخابی در سالیان گذشته جهت ایزولاسیون و آب بندی سطوح و دیواره ها بوده را نمیتوان رد کرد ولی بیش از سه دهه است که مواد نانو تکنولوژی آب بند کننده و مقاوم کننده وارد صنعت ایزولاسیون ساختمان و سازه ها شده است که متاسفانه در کشور ما استفاده از این مواد قدمتی ۱۵ ساله دارد .

شرکت NSG در سال ۱۳۷۹ بعنوان اولین و تنها ارائه کننده محصولات نانو تکنولوژی در ایران با اجرای بیش از صد ها پروژه اجرایی آب بندی و دایر نمودن همایش های متعدد فنی توانسته است دیدگاه مشتریان خود را به نحو شایسته ای به محصولات نانو و کاربرد های برتر آن آشنا کند.

ایجاد اطمینان و تعهد به اجرا از عمده فعالیت های این شرکت در ده سال ابتدای کار بود تا مهندسین و متخصصین را قانع کند که محصولات این شرکت قادرند بدون مشکلات و عوارض زیست محیطی باعث آب بندی و مقاوم سازی سازه هایشان شود .

عمده معایب قیر و گونی و ایزوگام

 فاسد شدن عایق بعد از ۶ ماه (از زمان تولید ) بعلت عدم نگهداری مطلوب ( باید بصورت عمودی در دمای ۵ تا ۳۵ درجه نگهداری شود ) ، کم بودن طول عمر مفید ( طول عمر در حدود ۱۵ سال ) ، در موقع ترمیم محل آسیب دیده ، باعث تغییر شکل و نیز برجستگی نسبت به سایر نقاط می گردد ، تجزیه شدن بر اثر اشعه ماورابنفش ، تجزیه شدن در دمای زیاد وتبدیل آن به ذغال توأم با اشتعال ، تغییر شکل در مقابل فشار و حلال ها ، پوسیدگی این عایق به مرور زمان ، پارگی بر اثر نشستهای احتمالی ساختمان، عمر مفید قیر وگونی به طور متوسط کمتر از ۴ سال بوده و ترمیم آن با مشکلات اجرائی زیاد و هزینه های قابل توجه همراه است .

همچنین اجرای این مواد باعث ایجاد خطرات کارگاهی و نیز آلودگی های زیست محیطی می باشد ، عدم امکان تردد در سرما و گرما روی این لایه ها ، امکان رشد خزه و باکتری و میکروب ، فرار از نقاط گرم سازه به سمت نقاط خنک تر ، عدم چسبندگی ملات ها به قیر و گونی و ایزوگام که نیاز به نصب توری و فنس را قبل از سیمانکاری الزامی میکند ، تمایل شدید قیر و ایزوگام جهت توسعه حریق و آتش سوزی و تولید گاز های سمی در زمان آتش سوزی که باعث خفگی افراد حاضر در محل میگردد و بالا بودن خطر سوختگی و حوادث مشابه  ، بوی بد و تولید دود و گازهای سمی پنهان که باعث سیاهی رنگ ، افت سطحی و دیگر معضلات فنی در سطح سازه می گردد ، سست نمودن لایه های زیرین ، ایجاد مواد سمی در مواجه با آب در مخازن آب آشامیدنی و ایجاد ترک های شدید ، همگی این معایب نشان می دهد که این روش سنتی فاقد استاندارد لازم جهت مصرف در لایه های ایزولاسیون بوده و به همین لحاظ استفاده از آن در حد گسترده ای کاهش یافته و رو به انحطاط است  .

آب بندی و مقاوم سازی سازه ها با محصولات Z90, B70, N50 نتنها کیفیت ، دقت و سرعت کار را بالا می برد بلکه هزینه های اجرای ایزولاسیون را نیز در کل پایین می آورد

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها
دریافت مشاوره !
گفتگو را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp کارشناس پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید