معایب قیر و گونی و ایزوگام و مواد حلالی

معایب قیر و گونی و ایزوگام و مواد حلالی

معایب قیر و گونی و ایزوگام و مواد حلالی

معایب قیر و گونی و ایزوگام و مواد حلالی

در گذشته دور ، عدم وجود محصولات نانو تکنولوژی که قابلیت اجرایی ساده و سریع داشته باشند و همزمان مقرون بصرفه نیز باشند  باعث استفاده گسترده از محصولات پایه نفتی و حلالی در سالیان گذشته شده بود به گونه ای که اکثر مردم تا سطحی با قیر یا ایزوگام سیاه و پوشیده نشود احساس می کردند آب بندی نشده !!! این ذهنیت تا سالها پیش نیز ادامه داشت !

اینکه قیر و گونی و ایزوگام تنها گزینه انتخابی در سالیان گذشته جهت ایزولاسیون و آب بندی سطوح و دیواره ها بوده را نمیتوان رد کرد ولی بیش از سه دهه است که مواد نانو تکنولوژی آب بند کننده و مقاوم کننده وارد صنعت ایزولاسیون ساختمان و سازه ها شده است که متاسفانه در کشور ما استفاده از این مواد قدمتی ۱۵ ساله دارد .

شرکت NSG در سال ۱۳۷۹ بعنوان اولین و تنها ارائه کننده محصولات نانو تکنولوژی در ایران با اجرای بیش از صد ها پروژه اجرایی آب بندی و دایر نمودن همایش های متعدد فنی توانسته است دیدگاه مشتریان خود را به نحو شایسته ای به محصولات نانو و کاربرد های برتر آن آشنا کند.

ایجاد اطمینان و تعهد به اجرا از عمده فعالیت های این شرکت در ده سال ابتدای کار بود تا مهندسین و متخصصین را قانع کند که محصولات این شرکت قادرند بدون مشکلات و عوارض زیست محیطی باعث آب بندی و مقاوم سازی سازه هایشان شود .

عمده معایب قیر و گونی و ایزوگام

 فاسد شدن عایق بعد از ۶ ماه (از زمان تولید ) بعلت عدم نگهداری مطلوب ( باید بصورت عمودی در دمای ۵ تا ۳۵ درجه نگهداری شود ) ، کم بودن طول عمر مفید ( طول عمر در حدود ۱۵ سال ) ، در موقع ترمیم محل آسیب دیده ، باعث تغییر شکل و نیز برجستگی نسبت به سایر نقاط می گردد ، تجزیه شدن بر اثر اشعه ماورابنفش ، تجزیه شدن در دمای زیاد وتبدیل آن به ذغال توأم با اشتعال ، تغییر شکل در مقابل فشار و حلال ها ، پوسیدگی این عایق به مرور زمان ، پارگی بر اثر نشستهای احتمالی ساختمان، عمر مفید قیر وگونی به طور متوسط کمتر از ۴ سال بوده و ترمیم آن با مشکلات اجرائی زیاد و هزینه های قابل توجه همراه است .

همچنین اجرای این مواد باعث ایجاد خطرات کارگاهی و نیز آلودگی های زیست محیطی می باشد ، عدم امکان تردد در سرما و گرما روی این لایه ها ، امکان رشد خزه و باکتری و میکروب ، فرار از نقاط گرم سازه به سمت نقاط خنک تر ، عدم چسبندگی ملات ها به قیر و گونی و ایزوگام که نیاز به نصب توری و فنس را قبل از سیمانکاری الزامی میکند ، تمایل شدید قیر و ایزوگام جهت توسعه حریق و آتش سوزی و تولید گاز های سمی در زمان آتش سوزی که باعث خفگی افراد حاضر در محل میگردد و بالا بودن خطر سوختگی و حوادث مشابه  ، بوی بد و تولید دود و گازهای سمی پنهان که باعث سیاهی رنگ ، افت سطحی و دیگر معضلات فنی در سطح سازه می گردد ، سست نمودن لایه های زیرین ، ایجاد مواد سمی در مواجه با آب در مخازن آب آشامیدنی و ایجاد ترک های شدید ، همگی این معایب نشان می دهد که این روش سنتی فاقد استاندارد لازم جهت مصرف در لایه های ایزولاسیون بوده و به همین لحاظ استفاده از آن در حد گسترده ای کاهش یافته و رو به انحطاط است  .

آب بندی و مقاوم سازی سازه ها با محصولات Z90, B70, N50 نتنها کیفیت ، دقت و سرعت کار را بالا می برد بلکه هزینه های اجرای ایزولاسیون را نیز در کل پایین می آورد

نظر خود را بنویسید

گزارش کالای تقلبی
دریافت مشاوره!  
گفتگو را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp کارشناس پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید