بتن ریزی کف

بتن ریزی کف

بتن ریزی چیست؟

بتن ریزی به فرآیند ریختن بتن در محل مورد نظر اطلاق می شود. به عبارت دیگر به اجرای بتن در محل پروژه، بتن ریزی گفته می شود.

بتن ریزی انواع مختلفی دارد که یکی از آنها بتن ریزی کف محوطه می باشد.

مراحل اجرای بتن ریزی کف

مرحله اول: اجرای بتن ریزی کف بدین صورت است که ابتدا باید کف را کاملا از سنگ های بزرگ به وسیله  شن کش عاری و تمیز نموده و سپس سطح زمین را صاف کرده و در نهایت برای داشتن سطحی صاف و سهولت در بتن ریزی بتن مگر را  اجرا میکنیم و زمانی که  مگرریزی کف به اتمام رسید نوبت به اجرای آرماتور بندی است.

بتن مگر چیست : یک  نوع بتن نازک که سیمانی که در آن استفاده شده بسیار کم است و  به همین دلیل مقاومت چندانی ندارد. مقدار سیمانی که در بتن مگر استفاده می شود معمولا بین ۱۵۰-۱۴۰ کیلو گرم است.

مرحله دوم : برای مسلح نمودن بتن آرماتور بندی یا مش گذاری انجام میگردد. در اجرای آرماتور بندی نباید از میلگردهای زنگ زده و یا پوسیده استفاده کرد زیرا استفاده از آنها آسیب به کف وارد میکند . بعد از اجرای آرماتور بندی نوبت به اجرای بتن ریزی کف می رسد.

مرحله سوم : در اجرای بتن ریزی بهتر است، عیار بتن  ۳۵۰ تا ۴۰۰ باشد تا بتواند مقاومت خود را حفظ کند، برای افزایش مقاومت بتن و کاهش نفوذپذیری آن (بتن آب بند) میتوان از محصول NSG–N50  با نسبت ترکیب  بین ۱% تا ۲% وزن سیمان و یا نسبت یک به ده تا یک به بیست استفاده نمود و همچنین برای جلوگیری از ایجاد ترک در بتن و کاهش وزن مخصوص آن محصول  NSG-P.P  که خاصیت آب گریز دارد را به آن اضافه کرد.

عامل مهم دیگری که در بتن ریزی حائز اهمیت می­باشد روانی و سهولت در پمپاژ آن است که میتوان در این قسمت از محصول NSG-SH7  (فوق روان کننده برپایه پلی کربوکسیلات اتر) استفاده نمود.

بعد از اضافه کردن افزودنی ها، بتن ریزی اجرا می­شود.

مرحله چهارم: پس از اتمام بتن ریزی  برای لیسه ای و یکنواخت کردن سطح بتن  می توانید از ماله پروانه استفاده کنید که کار شما را  بسیار راحت می کند .

و در صورت نیاز به عایق کاری سطح ، از محصول NSG-Z90  استفاده میکنیم.

نظر خود را بنویسید

گزارش کالای تقلبی
دریافت مشاوره!  
گفتگو را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp کارشناس پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید